Finał Pucharu Polski 2023

Regaty zakończenia tegorocznego sezonu były prawdziwym finałem. Warunki były pięknie jesienne pierwszego dnia z temperaturą ok. 20 C i wiatrem 4 B, a drugiego dnia już tylko jesienne przy 10 C przy wietrze ok. 5 B. Przyjechało 25-ciu kolegów, którzy chcieli miło zakończyć sezon, zająć jak najlepsze miejsce w całorocznej klasyfikacji i uczestniczyć w naszym corocznym walnym zebraniu Stowarzyszenia. Udało się to w 100 procentach.

Organizatorzy – klub Legia Warszawa – w osobach Mileny Maciuszko i Bartka Szydłowskiego, spisali się wspaniale. Podziwialiśmy ich organizację i zaangażowanie. Przyjechali nasi coroczni sponsorzy – właściciele firmy RIPPER, którzy uhonorowali nagrodami uczestników regat, również klasę Korsarz, która startowała razem z nami. Legenda klasy Finn w Polsce, dwukrotny Mistrz Polski Tadeusz Żero dla zwycięzcy regat przygotował piękną przechodnią nagrodę – oprawioną w ramy foto-kompozycję z historycznych zdjęć polskiego Finna z regat, w których i on brał kiedyś udział. Jest na niej miejsce, by na metalowych tabliczkach upamiętniać w przyszłości corocznych zwycięzców. Nie zabrakło też miłego spotkania przy ogniskowym grillu z kiełbaskami, szaszłykami vege i wspaniałym kurczakiem.

Pływanie sobotnie to była prawie letnia żeglarska przygoda z dość silnym wiatrem do 15 węzłów. Rozegraliśmy 4 wyścigi, w których 2 pierwsze miejsca zajmowali Bartosz Szydłowski i Andrzej Romanowski. Oni dwaj wyraźnie wyróżniali się. Pozostali koledzy pływali blisko siebie, stąd ich wyniki w poszczególnych wyścigach bardzo się różniły. To bardzo dobra i miła wiadomość o wyrównującym się poziomie sportowym wśród polskich finnistów. W drugim dniu powiało już trochę silniej, do 5 B, co spowodowało kilka wywrotek, które były tym bardziej nieprzyjemne, że temperatura powietrza była już niska. Z przyjemnością spływaliśmy po 3 rozegranych wyścigach, by ogrzać się i przebrać w suche i ciepłe ubrania. Do Bartka i Andrzeja, do podium dołączył Tadeusz Bartlewski, który równo pływał w ścisłej czołówce. O wyrównanej walce świadczy kilka remisów punktowych, w tym jeden z udziałem 3 zawodników.

Pełne wyniki: https://www.upwind24.pl/regatta/regaty-w-klasie-finn-na-zakonczenie-sezonu-2023/results

Po zakończeniu ceremonii zakończenia regat, ogłoszono wyniki Pucharu Polski i wręczono wyróżnienia.

Puchar Polski 2023 zdobył Bartosz Szydłowski, drugi był Andrzej Romanowski, a trzeci Tadeusz Bartlewski. O zwycięstwie zadecydowały zawody finałowe, w których Bartek wyprzedził Andrzeja o 0,8 punktu.

W grupach wiekowych:

Super Legend: Jan Okulicz

Legend: Błażej Wyszkowski, Wojciech Nadolski

Grand Grand Master: Juliusz Reichelt, Bogusław Nowakowski, Lesław Gondek

Grand Master: Andrzej Romanowski, Tadeusz Bartlewski, Ryszard Mrózek-Gliszczyński

Master: Tomasz Knasiecki, Lucjan Bladowski, Beniamin Kobierski

Senior: Bartosz Szydłowski, Sławomir Szymkowicz

Młodzieżowiec: Jakub Micewski, Filip Drużkowski

W całej kategorii Masters (40+) puchar statuetkę rzeźbę za sezon 2023 otrzymał Andrzej Romanowski.

Bogusław Nowakowski

 

Dodaj komentarz