Oldboy Contenders – finniści z KW Garland

To grupa aktualnie 9 finnistów, “Starszych Panów” (40+) , którzy pływają na Finnach. Niektórzy wrócili do pływania po długich latach przerwy, ale są też tacy, którzy wybrali żeglowanie na Finnie zachęceni żeglarską przygodą swoich dzieci, widząc jak sprawnie rozwija się grupa tych żeglarzy w klubie nad Dzierżnem Małym. W upływającym sezonie, już od wiosny finniści KW Garland byli regatowo bardzo aktywni. Sześciu z nich wzięło udział w pierwszych regatach Pucharu Polski w Charzykowach.

Później trzech z nich, jeszcze w maju, było uczestnikami Mistrzostw Europy na Balatonie. Po regatach na Węgrzech, w Tawernie Garland została przygotowana wystawa wspaniałych żeglarskich zdjęć z tej imprezy.

Jesienią, 18 listopada odbyło się w Tawernie zebranie podsumowujące sezon. Sformowano organizacyjnie grupę, omówiono przygotowania do przyszłego sezonu, w szczególności do majowych regat Pucharu Polski na największym jeziorze południowej Polski – Goczałkowicach. Bogusław Nowakowski wygłosił prelekcję na temat przygotowania łodzi Finn pod kątem sprzętowym. W głosowaniu koledzy wyróżnili Rafała Szlingera przechodnim trofeum za największy progres w wynikach sportowych w sezonie.

Inicjatorem-motorem grupy jest Lesław Gondek, ale równie aktywnym w tym gronie jest były komandor KW Garland Marcin Wilczek – aktualnie członek zarządu PSRKFinn. Na podstawie prowadzonych towarzyskich rozmów i napływających sygnałów wydaje się, że grupa będzie się powiększać.

Bogusław Nowakowski

Dodaj komentarz