Polak w TOP 10 rankingu

Oficjalny ranking jest publikowany przez IFA cztery razy w roku, na najbliższy musimy poczekać do czerwca. Ale już teraz warto odnotować spodziewany awans naszego zawodnika do ścisłej czołówki klasyfikacji. Dzięki dobrym startom na prestiżowych regatach na Gardzie oraz wysokiej pozycji na niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy, wg nieoficjalnych szacunków, Bartosz Szydłowski aktualnie znalazł się w TOP 10 rankingu. Bezpośredni rywale będą mieli okazję poprawić swój dorobek punktowy w nadchodzących Mistrzostwach Świata Masters. Warto przypomnieć, że zgodnie z zasadami rankingu, zwycięzca tych regat zdobędzie 140 punktów. Liczymy, że sporo z tej puli przywiozą z Kavala nasi reprezentanci.

Aktualny, nieoficjalny ranking TOP 20 i wszystkich sklasyfikowanych polskich zawodników jest dostępny w zakładce Rankingi

Na krajowych akwenach punkty do rankingu IFA będzie można zgromadzić na regatach w Gdyni 8-9 lipca (100 punktów) oraz na Mistrzostwach Polski w Dziwnowie 25-27 sierpnia (120 punktów).

Dodaj komentarz