Puchar Polski Finn Classic 2015

Koledzy Finniści,

W tym roku ruszamy z nową inicjatywą – Puchar Polski Finn Classic. Przedsmak powyższego mieliście okazję już poznać czytając zawiadomienie o regatach w Charzykowych. W kilku słowach, koledzy, którzy posiadają Finna spełniającego następujące kryteria:
– łódź wyprodukowana przed 1993 rokiem
– maszt drewniany lub aluminiowy
– żagiel dowolny
oraz są pełnoprawnymi członkami Polskiego Stowarzyszenia Regatowego klasy Finn, od tego roku mają szansę ścigać się w ramach nowej klasyfikacji Pucharu Polski Finn Classic. Do cyklu wybraliśmy 4 imprezy, w czterech lokalizacjach skupiających najwięcej pasjonatów Finna Classic:
Memoriał Ottona Weilanda    Charzykowy    25-26.04.2015
Sopot Finn Cup    Sopot    07-09.08.2015
Puchar Komandora AZS Poznań    Poznań    14-16.08.2015
Mistrzostwa Warszawy    Nieporęt    17-18.10.2015
Do klasyfikacji liczone będą 3 z 4 imprez, każda z jednakowym współczynnikiem 1.0.

I teraz niespodzianka – każdy, kto spełnia kryteria ustawione dla Finn Classic, dzięki hojności i wsparciu organizatorów powyższych zawodów, płaci wpisowe ze zniżką 50%. W ramach rozmów z organizatorami posłużyliśmy się argumentacją, że w ten sposób więcej osób wystartuje w zawodach, więc bardzo na Was, koledzy z Finnami Classic, liczymy!

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej klasyfikacji Pucharu Polski klasy Finn oraz Pucharu Polski klasy Finn Classic znajdziecie tutaj.

Finn Sarbiego zdjęcie Jacek Binkowski