Relacja z regat finałowych Pucharu Polski 2022

Warszawskie Zegrze wydaje się dobrym akwenem na kończenie sezonu w regatach finałowych, gdyż jego centralne położenie w Polsce optymalizuje dojazd z różnych, nawet dalekich miejsc w kraju. Frekwencja więc, mimo jesiennej pogody, nie zawiodła – przyjechało 20 kolegów.

Pierwszego dnia dość mocno zmienne i raczej słabe wiatry mocno tasowały stawkę. Rozegrano 4 wyścigi, w których najlepiej wypadał Andrzej Romanowski wygrywając trzy z nich. Pozostali zawodnicy zajmowali zróżnicowane miejsca, więc rozstrzygnięcia zależały istotnie od dnia drugiego, rozgrywanego już w zupełnie innych warunkach wiatrowych (4-6 B). Następnego dnia, w pozostałych dwóch wyścigach zmagaliśmy się już bardziej z siłą niż z kierunkiem wiatrów. Jeden z podmuchów przewrócił łódź Błażeja Wyszkowskiego, a przelatujący bom zranił go. Płynący obok Jakub Micewski, widząc sytuację zatrzymał się i obserwował, czy kolega nie potrzebuje pomocy. Gdy okazało się, że Błażej może płynąć dalej, Kuba kontynuował żeglowanie. Po zakończeniu wyścigu Jury przydzieliło Kubie, w związku z tym, zadośćuczynienie punktowe, a koledzy aplauz przy ogłaszaniu wyników. W tych zegrzyńskich regatach trzeba było wykazać się wszechstronnością w pływaniu w różnych warunkach, w tym także sporą sprawnością fizyczną. Warunki były więc godne finału Pucharu Polski.

W sobotni wieczór, w klubie Sailing Legia, Zarząd PSRKF zorganizował grilla, w którym uczestniczyli również sponsorzy nagród tegorocznej edycji Pucharu Polski przedstawiciele firmy RIPPER z Dzierżoniowa.

Ceremonia dekoracji zwycięzców regat i całorocznej klasyfikacji odbyła się u organizatora – w  klubie FIR Warszawa. Andrzej Romanowski, jako zwycięzca klasyfikacji generalnej i masters otrzymał przechodnią rzeźbę autorstwa Krzysztofa Nitscha, a zwycięzcy grup wiekowych odebrali nagrody, którymi były tradycyjne „blachy” mistrzów oraz pokrowce ufundowane przez firmę RIPPER. Drugie i trzecie miejsca uhonorowane zostały medalami.

Zwycięzcy regat Mistrzostwa Warszawy:

 1. Andrzej Romanowski 7 pkt
 2. Bartosz Szydłowski 12 pkt
 3. Jakub Micewski 26 pkt

Pełne wyniki: mistrzostwa-warszawy-2022_finn-results

 

Wyniki PUCHARU POLSKI 2022

GENERALNIE:

 1. Andrzej Romanowski
 2. Bartosz Szydłowski
 3. Jakub Micewski

MASTERS – GENERALNA:

 1. Andrzej Romanowski

MŁODZIEŻOWIEC:

 1. Jakub Micewski
 2. Filip Drużkowski

SENIOR:

 1. Bartosz Szydłowski
 2. Sławomir Szymkowicz

MASTER:

 1. Marek Kubat
 2. Lucjan Bladowski
 3. Tomasz Knasiecki

GRAND MASTER:

 1. Andrzej Romanowski
 2. Artur Siwik
 3. Piotr Rosiński

GRAND GRAND MASTER:

 1. Juliusz Reichelt
 2. Bogdan Kalwasiński
 3. Bogusław Nowakowski

LEGEND:

 1. Błażej Wyszkowski
 2. Wojciech Nadolski
 3. Stefan Kalinowski

Końcowa klasyfikacja PUCHARU POLSKI 2022: PUCHAR-POLSKI-2022-KLASYFIKACJA-KOŃCOWA

 

 

 

Dodaj komentarz