Wspaniałe regaty w Koronowie – relacja

Pierwsze regaty sezonu w Koronowie były wyjątkowe. Stratowała rekordowa ilość uczestników – 38 osób – frekwencja jakiej nie było od ponad ćwierć wieku. Koledzy z Koronowa przygotowali zawody wspaniale, a liczni sponsorzy zadbali o okolicznościowe koszulki oraz pamiątki, czym umili nam uczestnictwo i pobyt w niespotykanym stopniu. Do  tego dołączyła się  świetna  ciepła i wietrzna pogoda z dobrego kierunku wzdłuż jeziora. Wszystko poukładało się więc w nadzwyczaj udaną imprezę.

Odbyło się 7 solidnych około 45 minutowych wyścigów – 5 pierwszego i 2 drugiego dnia. W sobotę wiatr był dość porywisty, chwilami do 4 B, zasadniczo z jednego kierunku, lecz w związku z układem jeziora  i układem trasy, jego zmiany były istotnie widoczne. Drugiego dnia wiatr trochę stężał do solidnego 4 B, co wymagało sporej wytrzymałości i „zacięcia” po wyczerpującym pierwszym dniu. Duża flota i warunki spowodowały, że  wyniki w poszczególnych wyścigach były zróżnicowane. Dało to wszystkim wiele emocji, gdyż pomimo stosunkowo większej ilości wyścigów do końca istotnie ważyły się wyniki. Do “męskiej” rywalizacji włączyła się też kobieta – Hanna Gąsiewska i dobrze radziła sobie w niełatwych warunkach wiatrowych, czym wzbudziła podziw i uznanie kolegów oraz kibiców. Regaty wygrał Jarosław Radzki, przed Andrzejem Romanowskim i Bartoszem Szydłowskim.

Zakończenie zawodów było bardzo efektownie przygotowane. Każdy uczestnik otrzymał statuetkę Finna ze swoim numerem na żaglu, najmłodszy – wielki puchar ufundowany przez Okręgowy Związek Żeglarski, a sponsorzy zadbali o dodatkowe wyróżnienie lokalnych zawodników.

/BN/

Pełne wyniki: wyniki-iv-regaty-o-puchar-bydgoskiego-klubu-zeglarskiego-w-klasie-finn-2024

Foto Copywright Loco.pl:

 

 

 

Dodaj komentarz