Chyba rozpoczynamy sezon regatowy!

Koledzy,

przyzwyczajeni do atmosfery koronawirusa i regulacji prawnych, dopasowujemy się do zmian, które powoli zmierzają w kierunku “normalności”. Wszyscy myślimy o możliwych zagrożeniach, które nie powinny jednak paraliżować naszych działań i przedsięwzięć.

Dziś (18.05.) odbyła się telekonferencja Sekretarza IFA Roberta Deaves’a, Prezesa PZŻ Tomasza Chamery i Sekretarza PSRKF Andrzeja Romanowskiego w/s tegorocznych Mistrzostw Europy w Gdyni. Postanowiono, że na przełomie sierpnia i września tego roku Polska (PZŻ) zorganizuje w Gdyni połączone otwarte Mistrzostwa Europy razem z Mistrzostwami Europy Masters. Termin zostanie ustalony wkrótce. W związku z tym, najprawdopodobniej zostaną przesunięte o 1 tydzień wcześniej regaty w Rewie.

Wobec planowanego rozluźnienia prawnych ograniczeń dotyczących organizacji imprez, SKŻ podtrzymuje plany zorganizowania regat SOPOT CUP  w dniach 13-14 czerwca (patrz: https://www.facebook.com/PSRKFinn/photos/a.432183326814312/3241118295920787/?type=3&theater ). W tydzień później Michał Korneszczuk zaprasza nas na NORD CUP w Górkach w dniach 20-22.06. (sobota-poniedziałek). Tak więc sezon praktycznie chyba się rozpoczyna.

Wobec takiej sytuacji, nie zmieniamy na razie tegorocznego regulaminu punktacji Pucharu Polski, a regatom Sopot Cup przyznajemy mnożnik 1. Gdyby rozegranie regat w Sopocie nie było jednak możliwe, zmiany w zasadach punktacji będą zaktualizowane i ogłoszone przed pierwszymi rozegranymi w tym roku regatami.

Życzymy wszystkim optymizmu, konkretyzowania planów treningowych i startowych. Do zobaczenia na wodzie!

Bogusław Nowakowski i Andrzej Romanowski

Dodaj komentarz