Polski Ranking Międzynarodowy

Polski Ranking Międzynarodowy uwzględnia wszystkie wyniki polskich zawodników klasy Finn z regat krajowych i zagranicznych z ostatnich 365 dni.

Zasady rankingu:

Punktacja regat = W(N-M+1)/N
W = współczynnik regat, N = liczba uczestników, którzy ukończyli choć jeden wyścig, M = miejsce w regatach

Łącznie uwzględniamy 5 najwyżej punktowanych regat zawodnika

• Gold Cup – 200 pkt
    • Mistrzostwa Świata Masters – 180 pkt
    • Mistrzostwa Kontynentu, Mistrzostwa Kontynentu Masters, Silver Cup – 160 pkt

Z ww. regat w każdym przypadku bierzemy pod uwagę ostatnie wydarzenie (tzn. ostatni Gold Cup, ostatnie Mistrzostwa Świata Masters etc.) niezależnie od tego ile czasu upłynęło. Dla wyrównania szans juniorów, seniorów i mastersów, z ww. regat zaliczamy tylko jedno wydarzenie rangi Mistrzostw Świata i łącznie tylko dwa wydarzenia z zakresu 160 – 200 pkt. (np. Gold Cup + ME, albo Silver Cup + ME, albo ME + MEMaster o ile są to rozłączne regaty)

• prestiżowe regaty międzynarodowe – 140 pkt. (Semaine International, Trofeo Mandelli, Internationale Deutsche Meisterschaft, International Finn Cup Trofeo Menoni  etc.)
  • mistrzostwa krajowe – 120 pkt. (min. 20 uczestników, którzy ukończyli choć jeden wyścig, w przeciwnym razie wsp. 100 pkt.)
    • pozostałe regaty powyżej 40 uczestników – 100 pkt.
    • 31-40 uczestników – 80 pkt.
    • 21-30 uczestników – 60 pkt.
    • 11-20 uczestników – 40 pkt.
    • 3-10 uczestników – 20 pkt.

Zawsze uwzględniamy uczestników, którzy ukończyli choć jeden wyścig. Regaty zaliczane do Pucharu Polski mają podniesioną rangę +20 pkt.

kontakt: office@finnclass.pl