Doroczny konwent PZŻ w Toruniu

1 marca w Toruniu odbyła się doroczna konferencja okręgowych związków żeglarskich oraz stowarzyszeń klasowych zrzeszonych w PZŻ. Prezes Tomasz Chamera zreferował najważniejsze zagadnienia i wyzwania swojej kadencji, omawiając stan ich realizacji. Widoczne było, że wspieranie szeroko dostępnego żeglarstwa regatowego to jeden z najważniejszych jego priorytetów. Poruszano sprawy regatowej aktywności na jachtach kabinowych, problemy szkolenia kadr i stopni żeglarskich, a także  wdrażanej   reformy biura PZŻ – cyfrowego E-BIURA. Właśnie ta cyfrowa reforma licencji zawodniczych, ubezpieczeń, licencji na reklamę itp. spowoduje, że na regatach organizowanych przez PZŻ nie będzie już konieczności niekończącej się, trwającej wiele godzin rejestracji i weryfikacji dokumentów zawodników w biurze regat. Wystarczy komputerowo zgłosić się, a istniejące w e-bazie dokumenty będą dla organizatorów widoczne cyfrowo.

Jako przedstawiciel związków klasowych zaapelowałem do Prezesa, by w działaniach międzynarodowych na arenie EUROSAFu i WORLD SAILING, zwracał uwagę na społeczną funkcję żeglarstwa uprawianego w klasach małych łodzi. By ostrzegał, że zogniskowanie na medialnych, wysoko budżetowych klasach może działać na szkodę popularności masowego żeglarstwa regatowego uprawianego przez młodzież i “zwykłych” ludzi w większości krajów. Prezes potwierdził, że wycofanie z programu olimpijskiego klasy FINN, uważa za krok wyjątkowo nietrafiony.

Bogusław Nowakowski

Więcej:

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/konwent-prezesow-okregowych-zwiazkow-zeglarskich-i-stowarzyszen-klas-regatowych

Dodaj komentarz