Gdynia Sailing Days – relacja

Do startu zgłosiło się 25 kolegów, a wśród nich Łukasz Lesiński, który wprawdzie w ubiegłym roku sprzedał swoją łódź, ale na tych regatach wystartował na łodzi wypożyczonej od Bartka Szydłowskiego. Bartek startował w regatach klasy RS.

Pierwszego dnia regat wiał solidny wiatr, więc warunki były wymagające, preferujące cięższych i mocniejszych finnistów. Dawny reprezentant i Mistrz Polski Łukasz Lesiński pokazał, że nie  zapomniał żeglowania i pewnie wygrał wszystkie wyścigi. Za nim drugą grupę tworzyli Andrzej Romanowski, Tadeusz Bartlewski, Marek Jarocki i Artur Siwik. Morze i wiatr weryfikowały kolejność, przy tym wyniki pokazywały, że uczestnicy mieszali się miejscami. Rozegrano 4 wyścigi.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/GdyniaSailingDays

Drugiego dnia wiatr osłabł i żeglowanie sprowadzało się przede wszystkim do dobrego odczytywania zmian wiatru, który jak to w Gdyni, płatał niespodzianki.

Koledzy komplementowali sędziów za bardzo dobre prowadzenie regat, szczególnie w trudnych wiatrowo warunkach drugiego dnia.

Regaty wygrał Łukasz Lesiński, przed Andrzejem Romanowskim i Tadeuszem Bartlewskim. Uhonorowano też zwycięzców najstarszych grup wiekowych.

Pełne wyniki: https://events.pya.org.pl/puchar-gdynia-sailing-days,e114

/BN/

Dodaj komentarz