Jubileuszowy numer FINNFARE

Właśnie mija 60 lat ukazywania się magazynu FINNFARE raportującego i ilustrującego regatowe pływanie na Finnie.  Ukazało się już 167 jego edycji. W tej bieżącej jest kilka nowych informacji, np. o przyszłorocznych mistrzostwach Europy (otwartych i młodzieżowych), które mają się odbyć w Kilonii w dniach 15-21 sierpnia 2022 i nawiązywać do 50-lecia po Igrzyskach Olimpijskich w 1972 r. Są ciekawe artykuły o żeglowaniu w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Jest notka o powstającym w USA poważnym projekcie, w który mają włączyć się Wydział Budowy Okrętów University of Michigan, a także 3 amerykańskie przedsiębiorstwa. Całość ma być koordynowana przez US Finn Fundation. Znając potencjał amerykańskiej myśli biznesowej i technicznej można mieć poważne nadzieje …

Na kolejnych kartkach, szef i główny projektant żaglomistrzowskiej firmy WB Sails, Mikko Brummer, przedstawia bardzo ciekawy, techniczny artykuł o badaniach dynamicznej charakterystyki masztu Finna. Mówi się w nim o ugięciach dynamicznych, a nie tylko o statycznym porównywaniu strzałek ugięcia.

Na końcowych stronach jest zestawienie wszystkich, zgłoszonych do tej pory, tegorocznych europejskich i światowych regat. Wpleciony polski kalendarz prezentuje się w nim  bardzo ładnie.

Wersja „on line”: https://issuu.com/finn-class/docs/finnfare-april-2021

Wersja PDF: FINNFARE-April-2021

/BN/

Dodaj komentarz