Konwent PZŻ 2019

W dniu 26 stycznia 2019 r. w Górkach Zachodnich odbył się KONWENT OKRĘGOWYCH ZWIĄZKÓW ŻEGLARSKICH I STOWARZYSZEŃ KLAS REGATOWYCH. Miałem przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu reprezentując PSRKF. Podczas spotkania prezes PZŻ Tomasz Chamera wraz z współpracownikami przedstawił konieczność wdrożenia i potencjalne kierunki zmian w strukturze Polskiego Związku Żeglarskiego. Omówiona została również współpraca administracyjno-organizacyjna z okręgowymi związkami żeglarskimi oraz stowarzyszeniami klas regatowych, jak również poruszono temat działań i współpracy w zakresie upowszechniania żeglarstwa. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie przez prezesa POZŻ Bogusława Witkowskiego programu obchodów jubileuszu 95 lat PZŻ. Na tą okazję przewidziano cykl wydarzeń oraz imprez, które odbywać się będą od 12 maja do 29 września br. W związku z powyższym zarząd PZŻ ufunduje na Mistrzostwa Polski dla poszczególnych klas puchary oraz inne trofea z logiem jubileuszowym.

Obrady zakończyły się uroczystą kolacją podczas, której poruszane zostały w wolnych wypowiedziach zagadnienia dotyczące głównie tematów konwentu.

Podczas rozmów kuluarowych z prezesem Toruńskiego OZŻ Andrzejem Podhalańskim zostaliśmy zaproszeni do udziału w kilkudniowych regatach na Wiśle,  które odbędą się na przełomie maja i czerwca br. Myślę, że to wspaniała inicjatywa i możliwość sprawdzenia naszych umiejętności na jakże odmiennym i nietypowym akwenie wodnym jakim jest Królowa Naszych Rzek. Organizator namawia nas na etap (etapy) z metą w Bydgoszczy.

/Marek Kubat/

Oficjalne sprawozdanie: sprawozdanie II konwent OZŻ i SKR 2019.01.26

 

Dodaj komentarz