Mistrzostwa Europy – wyniki końcowe i olimpijskie kwalifikacje

Mistrzem Europy w tych jednych z  najbardziej znaczących regat sezonu został aktualnie najlepszy finnista Giles Scott. Pływał zawsze w ścisłej czołówce, a tylko raz zdarzyło mu się miejsce w trzeciej dziesiątce. Drugi był zwycięzca  tegorocznej Palmy – Nowozelandczyk Andy Maloney, a trzeci – ubiegłoroczny mistrz świata Zsombor Berecz. Piotr Kula dobrze żeglował, ale trzy wyścigi, w których przypłynął w 5-tej dziesiątce zadecydowały o jego ostatecznym 26 miejscu i braku olimpijskiej kwalifikacji. W kategorii juniorów (młodzieżowców do 23 lat) 1 miejsce zajął Hiszpan Joan Cardona. Krzysztof Stromski w tej klasyfikacji, w której startowało 24 zawodników, zajął dobre 7-me miejsce. Podziękowania należą się trenerom pomagającym Piotrowi i Krzysztofowi-  Tomaszowi Rumszewiczowi, Rafałowi Szukielowi.

W kwalifikacjach olimpijskich do Tokyo, do grona  8 państw – Węgier, Szwecji, Holandii, Nowej Zelandii, Argentyny, Wielkiej Brytanii, Kanady i Turcji, dołączyły kolejne 4 – Brazylia, USA, Norwegia i Grecja. Smutno, że na razie nie ma wśród nich Polski, ale nie ma też Rosji, Hiszpanii, Czech, Australii, Francji i Chorwacji, choć mają wspaniałych i utytułowanych żeglarzy finnistów.