Mistrzostwa Polski Finn Masters – Puck 26-28.08.2016

Puck przywitał nas wspaniałą pogodą – superkomfortową temperaturą, słońcem i dobrym wiatrem  od 10 do 15 węzłów. Wrażenia żeglarskie, widokowe i towarzyskie trudne do pobicia. W klasie Finn wystartowało 18 zawodników. Każdy z nas otrzymał od firmy “anSail” torbę na dokumenty i akcesoria żeglarskie. Na wodzie asekurował nas na motorówce Wacek Szukiel. Po zejściu z wody uczestnicy byli częstowani makaronowym pure ze smacznym sosem, później kawą i ciastkami. Wieczorem towarzyskie spotkanie w portowej restauracji. Czegoż można chcieć więcej?

W drugim dniu rozegrano kolejne 3 wyścigi przy równie pięknej pogodzie, ale już słabszym wietrze (ok. 2 B ). Z czołówki każdej z klas (Finn, OK, Laser i Laser Radial) wybrano po 5 zawodników, którzy ściagli się w wyścigu SPEED RACE o nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Puck, na trasie w wejściu do portu. Dynamiczny komentarz z molo tworzył dodatkową atmosferę. W klasie Finn wyścig wygrał Bogusław Nowakowski przed Andrzejem Romanowskim i Markiem Jarockim. Dzień zakończył miły grill serwowany przez portową restaurację BOSMAN.

Trzeci dzień to tylko 2 wyścigi w słońcu i wietrze SE ok. 10 węzłów – wspaniałe pływanie!

Uroczyste zakończenie zepsuł chochlik, który przerodził się w “faux pas” – pomylono wyniki w grupie Grand Master i Grand Grand Master.

Zarząd PSRKF składa ogromne przeprosiny dla Wojtka Nadolskiego i Andrzeja Romanowskiego za pomyłkę i nie wyczytanie kolegów w trakcie dekoracji podium w poszczególnych kategoriach na zakończeniu tegorocznych Mistrzostw Polski Masters w Pucku .
Wojtek Nadolski 3 m-ce kategoria Grand Grand Masters
Andrzej Romanowski 1 m-ce kategoria Grand Masters

Wyniki końcowe : http://klub.lasery-zegrze.pl/wp-content/…/2015/12/Finn-1.pdf

Wyniki z podziałem na grupy:

Master:
1. Marek Jarocki ; 2. Marcin Mrówczyński; 3. Artur Piernicki; 4. Przemysław Chmura; 5. Marek Kubat
Grand Master:
1. Andrzej Romanowski; 2. Bogusław Nowakowski; 3.Jacek Binkowski; 4. Piotr Pajor; 5. Piotr Rosiński; 6. Dariusz Konopczak; 7. Krzysztof Żółtowski; 8. Piotr Kosobudzki; 9. Maciej Rozkrut
Grand Grand Master:
1.Juliusz Reichelt; 2. Jan Kominek; 3. Wojtek Nadolski
Legend:
1. Jan Okulicz; 2.Wojciech Jankowski

W kategorii OPEN regaty wygrał Marek Jarocki POL 100 przed Andrzejem Romanowskim POL 73 oraz Bogusławem Nowakowskim POL 26.

14089097_1080670955321309_176040197184344306_n

Wspierali organizację i przygotowanie nagród:  firma “anSail”, “North Sails” i PSRKF.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników! Ogromne podziękowania dla organizatorów, a w szczególności dla Konrada Berezowskiego!

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/Lasery.Zegrze/

/BN/; zdjęcie tytułowe – Robert Hajduk

Dodaj komentarz