Mistrzostwa Polski w klasie Finn 2015

Mistrzostwa Polski za nami! Cztery dni zmagań w przeróżnych warunkach – od słabego wiatru po free pumping w czwartek, 15 węzłów w piątek, 6-8 węzłów w sobotę (plus wprowadzająca wiele niepokoju wśród mniej skupionych zawodników termika i zmiany) i słabe podmuchy na medal race. Wyścig flotowy dla pozostałych w niedziele został przerwany z braku wiatru.

Zwrotów akcji było wiele, natomiast ostatecznie rywalizację w klasie Finn wygrał Australijczyk Jake Lilley. Mistrzem Polski został drugi w generalnej klasyfikacji Mikołaj Lahn (UKS FIR Warszawa).

Niepokoi wzrost ilości protestów czy sytuacji spornych na wodzie. Cieszy natomiast wzrost atrakcyjności zawodów pośród samych finnistów. 27 łódek świadczy o sile klasy i cieszy stały dopływ nowych (młodych i tych troszkę starszych) finistów.

Srebrny medal wywalczył ubiegłoroczny champion Piotr Kula – reprezentant GKŻ Gdańsk wygrał wyścig medalowy, dzięki czemu awansował z czwartej na drugą pozycję. Podobnie jak rok temu na najniższym stopniu podium stanął Miłosz Wojewski – ten sukces zawodnik SEJK Pogoń Szczecin zawdzięcza drugiemu miejscu w wyścigu medalowym – płynął w nim na pożyczonej łódce, bo jego jednostka została w piątek uszkodzona.

W klasyfikacji juniorów tytuł mistrzowski również dla Mikołaja Lahna, srebro dla Jeremiego Zimnego, brąz dla Kacpra Jarockiego.