Mistrzostwa Świata Masters Kavalla 22-29.05.2015

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Masters 2015 w klasie Finn. W greckiej Kavalii pojawiło się 204 zawodników z 39 krajów. W ostatniej dekadzie Mistrzostwa Świata dla zawodników powyżej 39 roku życia w olimpijskiej klasie Finn znacząco zyskały na popularności stając się jedną z najliczniej uczęszczanych imprez żeglarskich. Na starcie co roku pojawia się wielu uczestników minionych Igrzysk Olimpijskich, medaliści Mistrzostw Świata czy Europy. Zawodnicy startują w kategoriach Master (powyżej 39 lat), Grand Master (50) , Great Grand Master (60) oraz Legend (powyżej 70-ciu lat).

W tym roku szykuje się bardzo zacięty pojedynek pomiędzy Michaelem Maierem z Czech (5 ostatnich tytułów z rzędu) z Andre Budzienem z Niemiec (trzykrotny zwycięzca MŚM w przeszłości).

Polskę reprezentuje silna, ośmioosobowa ekipa w składzie: Jan Okulicz, Marek Jarocki, Juliusz Reichelt, Piotr Rosiński, Maciej Rozkrut, Andrzej Skarka, Jan Kominek oraz Bogusław Nowakowski.

W dniu dzisiejszym rozegrany został wyścig próbny. W następnych czterech dniach planowane jest rozegranie 8 wyścigów oraz wyścig medalowy w piątek.
Marina 2 Marek Jarocki polski fragment Mariny Marek Jarocki marina Maciej Rozkrut birefing Maciej Rozkrut Maciej Rozkrut port Mastersi z Polski na MŚM Kavala