Puchar Yacht Clubu Rewa 7-9 czerwca

To kolejne regaty o Puchar Polski.

Zawiadomienie o Regatach: zawiadomienie_o_regatch_klasy_finn

Otwarcie w piątek 7.06. o godz. 11:00. Wpisowe płatne na konto: do 30.06. – 50,- zł; później – 80,- zł. Wpisowe płatne na regatach 100,- zł.

Relacja:

Rewa okazała się wspaniałym akwenem, a gościnność Yacht Clubu REWA i Janusza Frąckowiaka zaskoczyła wielu uczestników. Świetna organizacja na brzegu, bardzo sprawna pomoc ekipy na slipie przy zejściu  na wodę i przy powrocie, ognisko i wspaniała kolacja na widokowym tarasie – te miłe wrażenia pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo. Już teraz było wiele głosów za tym, by w przyszłym roku właśnie w Rewie zorganizować Mistrzostwa Polski Masters.

Do regat zgłosiło się 18 zawodników. 3 dni ścigania wypełniło 8 wyścigów, które odbyły się w zróżnicowanych warunkach lata nad polskim Bałtykiem –  od 0 do 18 węzłów wiatru, czasem słońce, czasem deszcz, a temperatura 18-20 C. Drugiego dnia odbyły się też regaty meczowe z 3 wyścigami eliminacyjnymi i wyścigiem finałowym, gdzie w każdym startowało po 6 łodzi. Program był więc wyczerpujący. W regatach o Puchar YC REWA swoją klasę pokazał Piotr Kula wygrywając ze sporą przewagą prawie wszystkie wyścigi. Drugie miejsce zajął również zdecydowanie Łukasz Lesiński. Trzecie miejsce zajął  Krzysztof Stromski bardzo niewielką różnicą punktów nad czwartym Andrzejem Romanowskim i piątym Piotrem Mazurem. Regaty meczowe wygrał Piotr Kula przed Łukaszem Lesińskim, a trzecie miejsce zajął, przy świetnej taktycznej zagrywce i bardzo dobrym pływaniu, Marcin Mrówczyński.

Wspaniałe regaty, na które warto było przyjechać! Dziękujemy Januszowi Frąckowiakowi i YC REWA!  /BN/

Wyniki: wyniki rewa

Foto Lukasza Kielnara z miłej regatowej kolacji ze wspaniałym widokiem na Zatokę Pucką: