Regaty Nord Cup 2019 – Górki Zachodnie

Liczyliśmy na ciepły, pogodny początek lipca nad polskim morzem,  podobnie pewnie także inni koledzy, którzy raczej w dużej frekekwencji (23 zgłoszonych) przyjechali do Górek.  Warunki były jednak podobne do ubiegłego roku, czyli wietrznie i raczej zimno. Pierwszego dnia zmagaliśmy się z dość silnym zachodnim wiatrem, do 30 węzłów, co na szczęście nie generowało dużej fali. Najlepiej pływał w tych warunkach Krzysztof Stromski, który wygrał wszystkie wyścigi. Na pozostałych miejscach były duże przetasowania. Niektórzy z kolegów, albo zrezygnowali ze startu, albo sytuacje lub siły zmusiły ich do, co najmniej częściowego,  wycofania się z 3 rozegranych wyścigów. Drugiego dnia, w kontraście, wiatru było mało, do 10 węzłow, a przy powrocie do portu, po 3 wyścigach, wiatr ustał nawet zupełnie. Wyniki też były bardzo zróżnicowane. Trzeciego dnia znów rozwiało się do ok. 20 węzłów, więc było kolejne “męskie ściganie”.

Sędziowanie było bez zarzutu – sprawnie i punktualnie. Za to obstawa trasy była raczej skromna, więc nasza flota klasy Finn złożyła się na wynajem dodatkowej motorówki, na której Artur Winiarski sprawował asystę, konieczną, pomagającą kolegom w trudnościach, szczególnie pierwszego i ostatniego dnia.

Organizatorzy przygotowali dla klasy Finn 3 kategorie – klasyfikacje generalną, młodzieżową i masters, czym sprawili nam bardzo miłą niespodziankę wyróżniając pierwsze trójki ładnymi statuetkami i nagrodami. Regaty wygrał Krzysztof Stromski przed Andrzejem Romanowskim i Piotrem Mazurem. W klasyfikacji młodzieżowej wygrał Krzysztof Stromski przed Bartoszem Ptakiem i Szymonem Winiarskim. W klasyfikacji masters pierwszy był Andrzej Romanowski przed Bogusławem Nowakowskim i Juliuszem Reicheltem.

/BN/

Pełne wyniki: https://www.upwind24.pl/nord-cup-2019/results

Zdjęcia ze strony: https://pl-pl.facebook.com/NordCup

Dodaj komentarz