Regaty w Czaplinku – relacja i wyniki

W ślad za ubiegłorocznymi opiniami do Czaplinka przyjechało 20 kolegów. Wspaniała, już wakacyjnie gorąca pogoda, wiatry dość silne (2-4 B) choć zmienne i podobna jak w ubiegłym roku niezapomniana gościnność członków Bractwa Czaplineckiego, stworzyły świetną imprezę. W pierwszym dniu rozegrano 4 regularne wyścigi, a później małe regaty meczowe w pobliżu portu. Było dużo ścigania, zmieniające się warunki, więc koledzy zajmowali dość zróżnicowane miejsca. Regaty meczowe miały 2 rundy eliminacyjne i finał, który wygrał Jakub Micewski. Były to jego pierwsze wygrane regaty w klasie Finn – gratulacje! Po regatach klub z Czaplinka przygotował w porcie wspaniały posiłek, który przekształcając się w kolację, zatrzymał nas do późnych godzin wieczornych w bardzo miłej towarzyskiej atmosferze.

Drugiego dnia wypłynęliśmy na jezioro, lecz bardzo zmieniające się warunki wiatrowe przez długi czas uniemożliwiały, pomimo prób, ustawienie trasy, więc ostatecznie przewodniczący komisji Andrzej Cogiel zdecydował o powrocie do portu i zakończeniu regat, które zwieńczyła miła i bogata w nagrody dla każdego uczestnika uroczystość zakończenia.

Bractwu Czaplineckiemu bardzo dziękujemy!

Regaty wygrał Andrzej Romanowski przed Juliuszem Reicheltem i Bogusławem Nowakowskim. Warto zaznaczyć, że do grupy ścigających się w Pucharze Polski finnistów dołączył kolejny junior – Filip Drużkowski.

/BN/

Pełne wyniki, wraz z aktualną punktacją Pucharu Polski – poniżej:

 

PUCHAR-POLSKI 2022

Dodaj komentarz