Szczecin Fair Play 2018 – relacja

Tegoroczne regaty Szczecin Fair Play były, tak jak w ubiegłych latach, bardzo udane. W sobotę i niedzielę mieliśmy świetną żeglarską pogodę – wiatr 2-4 B, ciepło i słonecznie. Woda Jeziorze Dąbie była ciepła, czysta, jej bryzgi delikatnie chłodziły, pewną przeszkodą były rozwijające się w tych warunkach wodorosty. Warunki Małego Dąbia i ustawienia trasy preferowały żeglarzy “jeziorowych”, reagujących na zmiany kierunku i siły wiatru – dobrze czytających wodę przed sobą. Komisja sprawnie i punktualnie wypuszczała starty tak, że każdego dnia pływaliśmy po trzy ok. 45-cio minutowe wyścigi. Było bardzo dobre pływanie.

Miłe były też akcenty popołudniowe. Pierwszego wieczoru, organizator “Centrum Żeglarskie” przygotował tradycyjny kiełbaskowy grill przy ognisku. Ciepła letnia wieczorna aura tworzyła właściwą atmosferę do towarzyskich rozmów. W niedzielny wieczór przyjęcie w salce biura regat, przygotował Marcin Mrówczyński. Był to dobry czas i miejsce na dyskusję o sprawach naszego stowarzyszenia, w tym o planach na następny sezon. Wspaniale kończyliśmy kolejny dzień regat.

Trzeciego dnia, zgodnie z prognozą, bardzo słaby wiatr nie pozwalał na ściganie się, więc o 13-tej odbyła się dekoracja zwycięzców. “Centrum Żeglarskie” przygotowało dyplomy i upominki dla każdego uczestnika.

Tym osobom, które zostawały na dalszy pobyt, Marcin zorganizował piękne rejsy swoją motorówką po wodach Dąbia i Szczecina. Z perspektywy wody, dzika przyroda rozlewisk Odry, z orłami bielikami i mnóstwem innych zwierząt, w kontraście do przylegającego  szczecińskiego portu i miasta, to było niezapomniane przeżycie.

Wspaniałe regaty! Dziękujemy organizatorom! Jeśli sprawy dobrze się potoczą, w przyszłym roku będziemy tu pływać na międzynarodowych polskich i niemieckich mistrzostwach Finn Masters. Wydaje się, że będzie to znacząca impreza.

/BN/

Wyniki:

Piękne relacje foto: https://pl-pl.facebook.com/CentrumZeglarskie/

Dodaj komentarz