Z rocznego sprawozdania Prezydenta Finn Masters

W zamieszczonym jako materiał do Walnego Zebrania IFA, wiceprezydent IFA – Prezydent Finn Masters Andy Denison przedstawił swoje sprawozdanie (patrz: https://www.finnclass.org/organisation/meetings-and-reports/1127-2021-agm-reports). Jest tam kilka ciekawych elementów:

  1. Jest propozycja przygotowania nowego terminu na tegoroczne mistrzostwa świata Masters. Denison proponuje, by był to drugi tydzień października tego roku. Tłumaczy to dużą 100 osobową liczbą wstępnych zgłoszeń na odwołaną holenderską imprezę. Trzeba pamiętać, że zaplanowane na Balatonie ME Masters mają się odbyć na początku września. Ciekawa koncepcja, która sugeruje śródziemnomorską lokalizację, bo północna i środkowa Europa w połowie października … No i kilka dni później informacja o propozycji Mar Menor w Hiszpanii w terminie 8-15.10.br. Wg wydanego 12 kwietnia komunikatu, propozycja dojdzie do skutku, gdy zapisze się na nią więcej niż 100 chętnych.
  2. Podtrzymuje się zaplanowany na 2 maja, podczas odwołanych Finn World Masters, termin rocznego walnego zebrania Finn Masters, oczywiście jako „on line”. Przygotowaniem do tego zebrania są teksty w „Finn World Masters Magazine”, w których Rolf Elsasser GER202 żegna się publicznie ze swym stanowiskiem w Prezydium Finn Masters, a w ładnych artykułach przedstawiają się Andreas „Bolo” Bolongino GER19 i Phil Chadwick AUS75. Philip Bauman RSA51 został wybrany jako wiceprezydent WORLD SAILING i również rezygnuje ze stanowiska w Prezydium. W komentarzu do tych informacji Robert Deaves, przygotowujący „Magazyn”, sugeruje, że Bolo i Phil są kandydatami do zastąpienia Rolfa i Philipa. Nie pisze się jednak o kandydatach do zastąpienia Andy Denisona, którego druga już kadencja rozpoczęła się na kontrowersyjnych mistrzostwach na Barbados w 2017 r. i , o ile dobrze policzyłem, upływa w tym roku. Andy nie jest wielce popularną osobą na swoim stanowisku i myślę, że duża część kolegów chciałaby, żeby stanowisko to objął Bolo, który jest bardzo lubiany przez większość finnistów mastersów. Do planowanego zebrania jest już bardzo niedużo czasu i nie wiem, pewnie nie tylko ja, jak to walne zebranie „on line” ma przebiegać. Kto będzie mógł w nim uczestniczyć? Jak będą zgłaszane kandydatury na wybierane stanowiska? Jak przebiegać będzie dyskusja? Jak przeprowadzone będzie głosowanie? Dużo pytań – a przygotowanych procedur, koncepcji i odpowiedzi nie ma. Nie wydaje się to bardzo eleganckie.

/Bogusław Nowakowski POL26/

Dodaj komentarz