Festiwal Finna 2020 w Gdyni

Dzielę się wiadomością o zatwierdzeniu trzeciej imprezy w projektowanym Festiwalu Finna w Gdyni w 2020 roku! Pod koniec sierpnia rozpoczną go Mistrzostwa Świata Juniorów (Silver Cup), później nastąpią Mistrzostwa Europy Masters, a zakończą otwarte Mistrzostwa Europy.
To ukoronowanie etapu wprowadzenia proponowanych przez nas regat do światowego kalendarza klasy Finn. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt i wykonali wiele pracy. Pomysłodawcą zgłoszenia pierwszej imprezy – Mistrzostw Europy – był Andrzej Romanowski. Później dołączyło wiele osób i każdy wniósł swój wkład. Szczególnie dziękuję Prezesowi Tomaszowi Chamerze za wsparcie i działania, które podjął osobiście. Jestem przekonany, że były one decydujące. Za zaangażowanie i pracę dziękuję wszystkim!
Mamy perspektywę pięknej imprezy Finna, jakiej chyba jeszcze wcześniej nie było. Będą to pierwsze regaty Finna po Igrzyskach w Japonii. Będzie znana też olimpijska przyszłość tej klasy, ale bez względu na wynik głosowania sportowych decydentów będziemy mogli w Gdyni doświadczyć możliwości klasy FINN jako łodzi dla wielu generacji sportowców żeglarzy.
Zapraszam do uczestnictwa w przygotowaniach organizacyjnych, a pragnących wystartować do kompletowania sprzętu i układania szczegółowych planów sportowych.
Z żeglarskim pozdrowieniem,
Bogusław Nowakowski  – prezes PSRKFinn

Dodaj komentarz