Memoriał Janusza Sadowskiego 12-13.08.2017 Poznań

Szybko zbliża się termin kolejnych regat o Puchar Polski PSRKF – Memoriału Janusza Sadowskiego na Kiekrzu.

Zawiadomienie o Regatach Memoriał Janusza Sadowskiego 2017

Relacja:

Dwudniowe regaty na Kiekrzu były bardzo udane. Warunki wiatrowe dobre, chyba jedne z najlepszych jakie mogą być na tym jeziorze, czyli 3-5 B z zachodu. Startowało nas 12-tu, a na niedzielę, gościnnie, przyjechał Łukasz Kielnar. Pierwszego dnia wygrywali w większości goście, drugiego dnia już gospodarze. Walka była bardzo wyrównana, bo zajmowane przez kolegów miejsca w poszczególnych wyścigach były dość różne. Rywalizacji nie ułatwiała Komisja, a jeden z wyścigów trzeba było odwołać, gdyż urwał się z kotwicy jeden ze znaków kursowych. Na koniec pierwszego, długiego i trochę zimnego, dnia rozegrano regaty – sprinty, na które składały się 2 biegi eliminacyjne i  finał czterech zawodników. Jednym z najmilszych akcentów było zakończenie, na którym poznańscy koledzy wręczyli każdemu ze startujących okazały ręcznik z wyhaftowanym jego numerem klasowym. Tę miłą pamiątkę sfinansowali i zorganizowali Piotr Rosiński i Marek Jarocki. Z przyjemnością też wszyscy przyjęliśmy do naszego grona zawodników nowego kolegę  – Bartka z Lublina.

Gościem na regatach w klubie AZS Poznań był Michał Skalisz – legendarna postać polskiego finna. Wręczyliśmy mu uroczyście przygotowywaną wcześniej pamiątkę od PSRKF. Kontynuowaliśmy miłe rozmowy w klubie po regatach.

Regaty jako JURY sędziował kolejny zasłużony finnista Ryszard Blaszka. Dla przypomnienia dawniejszych czasów otrzymał od Stowarzyszenia książkę A. Pastuszki „Klasa Finn …”.

/Bogusław Nowakowski/

Wyniki sprintów:

  1. Piotr Mazur
  2. Andrzej Romanowski
  3. Marcin Mrówczyński
  4. Bogusław Nowakowski

Wyniki końcowe: 

Fotoreportaż w obiektywie Fortunata Nowakowskiego:

Dodaj komentarz