Mistrzostwa Polski w sprincie

W ramach Volvo Gdynia Sailing Days zostały rozegrane MP w sprincie.

Realcja z https://sportowefakty.wp.pl/zeglarstwo/699462/vgsd-poznalismy-mistrzow-polski-w-sprintach-klas-rsx-49er-i-finn : ” … W piątek swoje grupy wygrali Sebastian Kalafarski i Mikołaj Lahn (obaj UKŻ Wiking Toruń). Natomiast w sobotę najlepiej ponownie radził sobie Kalafarski, a w drugiej grupie tym razem był to Piotr Kula (GKŻ Gdańsk). Niedziela nie była już jednak tak szczęśliwa dla Sebastiana, bo w swoim półfinale zajął dopiero trzecie miejsce i nie awansował do finału. Pozostała mu walka w wyścigu o miejsca 5-8, w którym przypłynął czwarty i zajął ostatecznie dopiero ósmą pozycję. Z jego półfinału awansowali natomiast Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) i Bartosz Ptak (WKŻ Wolsztyn), a z pierwszego awans wywalczyli Lahn i Kula. W wielkim finale z całej czwórki najlepiej poradził sobie Piotr Kula, który po raz pierwszy wygrał te zawody. Dwa lata temu nie zakwalifikował się nawet do finału, a przed rokiem był trzeci. Za nim metę osiągnął Lahn, a na podium znalazł się również Ptak. …”