Mistrzostwa Świata Finn Masters w Hiszpanii

       W El Balis koło Barcelony rozpoczęły się coroczne Finn World Masters. W tym roku liczba uczestników zbliżona jest do rekordowej – 352 uczestników z 32 krajów. Rekordem jest jednak liczba żeglarzy powyżej 70 lat (Legends) – 45  i powyżej 80 lat (Super Legends) – 5. Z Polski przyjechało nas 6-ciu: Jan Okulicz (L), Juliusz Reichelt i Bogusław Nowakowski (GGM), Maciej Rozkrut (GM) oraz Marcin Mrówczyński i Marek Jarocki (M). Na liście startowej jest wielu wspaniałych żeglarzy, w tym mistrzów świata, a ja polecam jej przeczytanie:  http://fwm2018.cnelbalis.com/en/default/races/race-inscriptions

Staraniem Maćka Rozkruta nasza ekipa wyróżnia się bardzo pozytywnie eleganckimi koszulkami specjalnie przygotowanymi na tę imprezę przez właściciela firmy AZIMUTH pana Jacka Lodzińskiego. Wielkie podziękowania AZIMUTHowi za projekt, jakość i szybkie wykonanie!

Organizatorzy przygotowali imprezę wspaniale. Świetnie zorganizowany port z 11 barami i restauracjami, wiele wygodnych slipów, liczna obsługa, świetna organizacja. Otwarcie zaskoczyło wszystkich swoją elegancją i wystawnością. Jeśli ktoś słyszał lub doświaczył znanego z Polski, a może i z Hiszpanii, małego bałaganu, tutaj na pewno go nie może znaleźć.

Warunki wiatrowe trudne – bardzo mało wiatru, i na morzu, i w prognozie. Pierwszego dnia wyścigi się nie odbyły. Z nadzieją czekamy na kolejne dni.

Bogusław Nowakowski POL 26

  

Inne źródła wiadomości:

https://www.facebook.com/InternationalFinnClass/

https://finnworldmasters.com/events/2018

http://fwm2018.cnelbalis.com/en

Zdjęcia:

https://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/

Wyniki:

http://sailing.org.es/ao/results/fwm2018/colours.html?k=111

Dodaj komentarz