Podsumowanie Rywalizacji Pucharu Polski 2019

W miniony weekend zakończyliśmy zmagania w ramach tegorocznego Pucharu Polski. Sezon był bardzo długi, pomiędzy regatami w Wolsztynie na otwarcie, a zakończeniem w Warszawie minęło ponad 5 miesięcy. łącznie startowało 33 zawodników. 8 imprez, w tym 3 na jeziorach (Wolsztyn, Poznań, Warszawa), trzy w warunkach zatokowych (Krynica, Rewa, Gdynia) oraz dwie imprezy na otwartym morzu (w Gdańsku-Górkach Zachodnich), dały się wykazać każdemu. Wzorem lat ubiegłych na końcową klasyfikacje składa się 5 najlepszych imprez.

Bezapelacyjnym zwycięzcą rywalizacji okazał się być tegoroczny Mistrz Polski – Łukasz Lesiński, który dodatkowo wygrał w 4 innych imprezach (Krynica, Gdynia, Rewa, Warszawa) uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów do zdobycia. Puchar przechodni PSRKF najbliższy rok spędzi w Gdyni.
Pozostałe trzy imprezy padły łupem Bartosza Ptaka (Wolsztyn), Krzysztofa Stromskiego (Gdańsk – Nordcup) oraz Oskara Adamiaka (Poznań) – czyli juniorów.

Drugi w klasyfikacji – Andrzej Romanowski, zaliczył komplet imprez (8), prawie nie schodząc z podium. Andrzej zdobył, poza drugim miejscem w klasyfikacji końcowej,  Puchar Przechodni Masters (dla najlepszego w Pucharze zawodnika po 40-tce), oraz zwyciężył w klasyfikacji Grand Masters.

Trzecie miejsce na podium Pucharu Polski wędruje do Piotra Mazura, który cały sezon spędził balansując pomiędzy 3 a 4 miejscami.