Podsumowanie Rywalizacji Pucharu Polski 2019

W miniony weekend zakończyliśmy zmagania w ramach tegorocznego Pucharu Polski. Sezon był bardzo długi, pomiędzy regatami w Wolsztynie na otwarcie, a zakończeniem w Warszawie minęło ponad 5 miesięcy. łącznie startowało 33 zawodników. 8 imprez, w tym 3 na jeziorach (Wolsztyn, Poznań, Warszawa), trzy w warunkach zatokowych (Krynica, Rewa, Gdynia) oraz dwie imprezy na otwartym morzu (w Gdańsku-Górkach Zachodnich), dały się wykazać każdemu. Wzorem lat ubiegłych na końcową klasyfikacje składa się 5 najlepszych imprez.

Bezapelacyjnym zwycięzcą rywalizacji okazał się być tegoroczny Mistrz Polski – Łukasz Lesiński, który dodatkowo wygrał w 4 innych imprezach (Krynica, Gdynia, Rewa, Warszawa) uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów do zdobycia. Puchar przechodni PSRKF najbliższy rok spędzi w Gdyni.
Pozostałe trzy imprezy padły łupem Bartosza Ptaka (Wolsztyn), Krzysztofa Stromskiego (Gdańsk – Nordcup) oraz Oskara Adamiaka (Poznań) – czyli juniorów.

Drugi w klasyfikacji – Andrzej Romanowski, zaliczył komplet imprez (8), prawie nie schodząc z podium. Andrzej zdobył, poza drugim miejscem w klasyfikacji końcowej,  Puchar Przechodni Masters (dla najlepszego w Pucharze zawodnika po 40-tce), oraz zwyciężył w klasyfikacji Grand Masters.

Trzecie miejsce na podium Pucharu Polski wędruje do Piotra Mazura, który cały sezon spędził balansując pomiędzy 3 a 4 miejscami.

Podium w poszczególnych kategoriach wiekowych:
OPEN:
1. Łukasz Lesiński
2. Andrzej Romanowski
3. Piotr Mazur

Senior:
1. Łukasz Lesiński
2. Piotr Mazur
3. Bartosz Szydłowski

Masters:
1. Marek Kubat
2. Lucjan Bladowski
3. Beniamin Kobierski

Grand Masters
1. Andrzej Romanowski
2. Piotr Rosiński
3. Robert Gabrysiak

Grand Grand Masters:
1. Juliusz Reichelt
2. Jacek Bińkowski
3. Bogusław Nowakowski

Legend:
1. Błażej Wyszkowski
2. Jan Okulicz

Junior:
1. Oskar Adamiak
2. Borys Michniewicz
3. Krzysztof Stromski

Szczególne gratulacje należą się również debiutantom:
Beniamin Kobierski (11 miejsce i 3 masters)
Robert Gabrysiak (14 miejsce, 3 grand master) – Robert wprawdzie zaczął w zeszłym sezonie, ale tylko jedną imprezą, gościnnie
Błażej Wyszkowski (20 miejsce, 1 legend)
Paweł Zamelski (22 miejsce)
Artur Siwik (23 miejsce)
Kacper Mazurek (30 miejsce)
Radosław Jankowski (31 miejsce)

Klasyfikacja końcowa (wraz z podziałem na kategorie wiekowe):

Puchar Polski 2019Dodaj komentarz