Puchar YC Rewa i Mistrzostwa Polski Masters – relacja i fotoreportaż

Rewa to dobre żeglarskie miejsce na wejściu do Zatoki Puckiej, o którym wiedzą też kitesurferzy. Wiatry były bardzo zmienne – od słabych do silnych dochodzących do 20 węzłów – trzeba było wykazywać się dobrym żeglarstwem oraz umieć  panować zarówno nad silnymi jak i bardzo słabymi, zmiennymi warunkami. Startowało 20 kolegów oraz czterech w konkurencji Finn Oldtimer. O 1-sze miejsce walczyli kandydat do Tokio Łukasz Lesiński i wychowanek rewskiego klubu, świetnie znający lokalne wiatry, Krzysztof Stromski. Pierwszego dnia prowadził Krzysztof, ale później Łukasz pokazał swoją klasę, wygrywając wszystkie wyścigi. Trzecie miejsce pewnie  wypracował  sobie Andrzej Romanowski. Czwarte miejsce zajął Marek Jarocki, a o miejsce piąte bardzo zacięcie walczyli Juliusz Reichelt (5-ty) i Bartosz Szydłowski (6-ty).

Drugiego dnia, w sobotę, po wyścigach, rozegrano regaty meczowe. Startowano w grupach 4-osobowych, z których 2 osoby przechodziły do następnej rundy. W finałowej rundzie wiatr płatał figle i stąd rozstrzygnięcie było niespodziewane. Wygrał Andrzej Romanowski przed Bogusławem Nowakowskim, Bartoszem Szydłowskim i Markiem Jarockim.

Regaty były też Mistrzostwami Polski Masters, w których Mistrzem Polski został Andrzej Romanowski, wicemistrzem Marek Jarocki, a II-gim wicemistrzem Juliusz Reichelt. W grupach wiekowych miejsca zajęli:

Legend (70+): 1. Błażej Wyszkowski, 2. Jan Okulicz

Grand Grand Master (60+): 1. Juliusz Reichelt, 2. Bogusław Nowakowski, 3. Roman Jabczanik

Grand Master (50+): 1. Andrzej Romanowski, 2. Marek Jarocki, 3. Piotr Rosiński

Master (40+): 1. Artur Siwik, 2. Marek Kubat, 3. Lucjan Bladowski