Relacja z regat Otwarcia Sezonu w Wolsztynie

W pierwszy weekend majowy odbyły się regaty Otwarcia Sezonu w Wolsztynie. W klasie Finn wystartowało 9 zawodników, a zawody rozpoczęły się w sobotę – trochę po godzinie 11. Zawodników przywitały trudne warunki: niska temperatura, deszczowa aura i słaby, kręcący wiatr, które umożliwiły rozegranie tylko dwóch wyścigów, po których czekał na nas rozgrzany kominek i gorąca grochówka. Po pierwszym dniu na czele stawki umiejscowił się Andrzej Romanowski z Bartoszem Ptak na remisie, a trzecią lokatę zajął Oskar Adamiak.

Drugiego dnia prognozy pogodowe były bardziej optymistyczne. Przez cały dzień towarzyszyło nam słońce, ale wiatr nadal był bardzo zmienny w swojej sile i kierunku. Pierwszy wyścig tego dnia wygrał z przewagą nad grupą Bartosz Szydłowski. W kolejnych dwóch wyścigach, walka o każdą lokatę trwała do samego końca, a przy zmiennym wietrze, nikt nie był pewny swojej przewagi nad przeciwnikami.
Regaty zakończyły się oficjalnym zakończeniem około godziny 15:15. Po 5 wyścigach, z 1 odrzuceniem najgorszego wyścigu, klasyfikacja końcowa wyglądała w następujący sposób:
1. Bartosz Ptak (WKŻ Wolsztyn)
2. Andrzej Romanowski (AZS Poznań)
3. Adamiak Oskar (CHKŻ Chojnice)
Pełne wyniki: RegatyOtwarciaSezonu2019
/Bartosz Ptak/

Dodaj komentarz