Silver Cup 2019 – relacja i podsumowanie

Mistrzostwa Świata w Anzio były w tym roku najważniejszą imprezą dla grupy juniorów i młodzieżowców. Wyjazd zaczął się od awarii hamulca przyczepy i trudności zdrowotnych Krzysztofa oraz Rafała, które to wyłączyły ich obu z aktywności w pierwszych dniach i skróciły planowane przygotowania. Pierwsze dni regat to warunki na dość wysokiej krótkiej fali, wymagające aktywnej fizycznej pracy na wodzie. Później pogoda ustabilizowała się do typowej w ciepłych europejskich klimatach, ze zmienną siłą wiatru w zależności od miejsca na wodzie. Trzeba było trafiać w “placki” podmuchów, a nie wszystkim się to udawało. Najlepiej z naszej drużyny radził sobie z tym Sebastian, mając największe z kolegów żeglarskie doświadczenie. Zajął w regatach 9 miejsce, pływając świetnie szczególnie w drugiej części wyścigów. Krzysztof nie potrafił znaleźć recepty na właściwe strategie, a na koniec w ostatnim wyścigu dostał drugą żółtą flagę i karę DNE. Oskar i Borys, mimo, że czasem pływali z przodu, w żadnym wyścigu nie utrzymali wypracowywanej dobrej pozycji. Do trudnych realacji dokłada się jeszcze słaba ocena standardów sędziowania na tych regatach. Cóż – na tych regatach szczęście się nie uśmiechało do naszej ekipy. Zwycięzcą został Finn Oskari Muhonen, srebro zdobył Hiszpan Joan Cardona, a brąz Szwajcar Nils Theuninck. /BN/