Sopot – Puchar Prezydenta za nami

To były bardzo miłe regaty w atmosferze sopockiego kurortu. Długi majowy weekend rozpoczął letni sezon i regatom towarzyszyły tłumy wczasowiczów. Frekwencja dopisała również wśród krajowych finnistów – startowało 19 kolegów. Wiatr od morza i zafalowanie sprawiały pewne kłopoty przy wodowaniu i schodzeniu z wody, ale to już specyfika Sopotu. Były to pierwsze regaty w naszym krajowym kalendarzu, po wycofaniu imprez w Wolsztynie i Krynicy Morskiej. Wspaniale nas przyjęli, po kilkuletniej przerwie, członkowie  klubu SKŻ – komador Piotr Hlavaty i organizatorzy Piotr Oleksiak oraz Marek Kubat. Dzięki nim i innym pomagającym przy organizacji regat, mogliśmy wziąć udział w bardzo udanej imprezie.

Pierwszego dnia rozegrano 4 wyścigi przy wietrze 10-15 węzłów, drugiego – 2 wyścigi w silniejszym wietrze do 20 węzłów. Pewną ilustracją mogą być zdjęcia:  https://skz.sopot.pl/galeria/pps-2020

Uroczyste zakończenie regat uświetnili Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Prezes PZŻ Tomasz Chamera.

Regaty w klasie FINN wygrał zdecydowanie, starający się o kwalifikacje olimpijską, Łukasz Lesiński, drugi był niedawny junior Krzysztof Stromski. Trzecie miejsce zajął Bartosz Szydłowski, skutecznie promujący żagle firmy Doyle Raudaschl.

/Bogusław POL 26/

Wyniki: http://skz.sopot.pl/files/4/2020/wyniki/5ee639d97d7b1.pdf

 

 

Dodaj komentarz