Ustalenia AGM International Finn Association 2017

Corocznie podczas Mistrzostw Świata (Gold Cup) zbierają się przedstawiciele narodowych związków klasy FINN na walnym zebraniu, które podsumowuje i rozlicza poprzedni rok oraz podejmuje decyzje na przyszłość. Tegoroczne zebranie odbyło się 3 września nad Balatonem, a komunikat z jego postanowień można przeczytać pod adresem: https://finnclass.org/organisation/meetings-and-reports/958-2017-ifa-agm-minutes

Już wcześniej z nieoficjalnej relacji Andrzeja Romanowskiego, który nasze stowarzyszenie tam reprezentował, wiemy, że przyjęto kandydaturę Gdyni na Mistrzostwa Europy 2020. Kolejną ważną informacją dotykająca nas wszystkich, to podwyższenie  indywidualnej składki IFA na 30 Euro, patrz pkt 3. b) (ii). Zobaczymy jak będą się kształtowały kursy walutowe w przyszłym roku, ale trzeba liczyć się z podwyżką tej składki o ok. 20,- zł. Podwyższono też wpisowe do imprez firmowanych przez IFA z 200 do 300 Euro.

Kolejnymi istotniejszymi informacjami to pewne zmiany na funkcyjnych stanowiskach w zarządzie: nowym Wiceprezydentem d/s żeglowania został Rafa Trujillo (ESP), a Wiceprezydentem d/s Rozwoju został Marc Allain des Beauvais (FRA). Paul Mckenzie został Przewodniczącym Komitetu Technicznego, w skład którego wchodzą jeszcze  Can Akdurak (TUR) i Brendan McCarty (NZL).

Jednogłośnie zmieniono – unowocześniono i doprecyzowano – w kilku punktach statut, podwyższono do 6 węzłów limit stałego wiatru do rozpoczęcia wyścigu. Przedstawiono realizacje przychodów i wydatków oraz bilans za rok 2016.

Ustalono miejsca i orientacyjne terminy Mistrzostw Świata i Europy do roku 2020:

2018 – ME w Kadyksie wczesną wiosną (przed regatami w Palmie), FGC w Aarhus w sierpniu

2019 – ustalenia zostaną podjęte po listopadowym posiedzeniu World Sailing. Kandydatami są Marsala na Sycylii, gdzie odbędzie się eliminacja przed Tokio, i Melbourne w Australii.

2020 – Termin i miejsce Gold Cup’u będzie uzależnione od decyzji na rok 2019. Rozważane jest Melbourne w styczniu lub Majorka. ME ustalono na Gdynię we wrześniu.

Termin Silver Cup’ów ustalono w kolejnych latach w okresie wakacyjnym, pomiędzy połową lipca, a połową sierpnia.

Po większą ilość szczegółów odsyłam do przeglądnięcia całego angielskiego tekstu.

Bogusław Nowakowski

 

Dodaj komentarz